اختلال گسترده در GPS: مسیریاب ها از کار افتادند!

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 25 ثانیه
اختلال گسترده در GPS: مسیریاب ها از کار افتادند! در یک اتفاق ناگهانی، اختلال گسترده ای در سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) رخ داد که باعث از کار افتادن مسیریاب ها در سراسر کشور شد. کاربران در شهرهای مختلف از جمله تهران، با مشکلاتی مانند عدم نمایش موقعیت با دقت خود در نقشه ها و ناتوانی در مسیریابی به مقصد مورد نظر روبرو شدند.

انتخاب نوشت: اختلال گسترده در GPS مسیریاب ها را مختل کرده است. تیم فنی نشان متوجه الگو های اختلال GPS در مناطق مختلفی از کشور مخصوصا چند کلان شهر شده اند.
اختلال گسترده در GPS مسیریاب ها را مختل کرده است. تیم فنی نشان متوجه الگو های اختلال GPS در مناطق مختلفی از کشور مخصوصا چند کلان شهر شده اند.
مدتی است رانندگان، موتوری ها و مسافران با چالش موقعیت یابی نادرست اپلیکیشن های مسیریابی مواجهند، مسئله ای که جواد عامل مدیر عامل نشان علت آن را فیلترینگ، اختلال در شبکه و جعل GPS یا Spoofing GPS، در ایران می داند. امروز روابط عمومی نشان توضیحاتی در این باره ارائه کرده است و اعلام کرده است: امروز ۱۳ خرداد ۱۴۰۳، یکی از شدیدترین اختلال های GPS شناسایی شده است. این مسئله از سال های گذشته باعث افت عملکرد مسیریاب ها و پلتفرم های نقشه محور بوده است، اما در ماه ها و مخصوصا روز اخیر به نقطه ای رسیده که عملا بهره گرفتن از مسیریاب را برای کاربران غیرممکن کرده است.
1
«بهزاد کاظمی»، مهندس ارشد تیم مسیریابی نشان در این باره گفته است: «تیم فنی نشان، با بررسی ماژولی که برای تشخیص و اطلاع رسانی جعل GPS توسعه داده، متوجه الگو های اختلال GPS در مناطق مختلفی از کشور مخصوصا چند کلان شهر شده اند. از سوی دیگر، در چند ساعت اخیر، تعداد زیادی از کاربران به پشتیبانی نقشه و مسیریاب نشان اطلاع داده اند که با اختلال GPS مواجه هستند. بیشتر این کاربران اعلام کردند با وجود اینکه موقعیت مکانی آن ها در تهران بوده، نقشه، موقعیت آن ها را در اصفهان یا قم نمایش داده و عملا بهره گرفتن از نقشه و مسیریاب برای آن ها غیرممکن شده است.»

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 25 ثانیه
دسته : رایانه و گوشی همراه

قیمت (دلار)تفییرعنوان
0.41709525.49%Onomy Protocol
0.751167-0.001%XSGD
4.61-4.18%BarnBridge
0.180576-6.26%Carrieverse
3.26-1.18%FC Barcelona Fan Token


©2003-2024

0.14491 20.33 48