ابدومینوپلاستی شکم و پهلو چیست؟

مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه و 45 ثانیه
همیشه برای داشتن و ظاهر زیبا و چشمگیر نیاز است هر شخص به اندام خود رسیدگی کند تا با پوشیدن لباس های زیبا، اندام متناسب و ایده آل خود را نمایان کند. زیبایی بدن به تدریج زمان و در اثر عوامل های مختلفی درگیر تغییرات می شود که جزو یکی از بزرگترین دغدغه های بزرگ خانم ها و آقایان به شمار می رود به این علت که می خواهند بدنی با فرم زیبا داشته باشند. اما چربی های مازاد که در شکم وجود دارد این اجازه را به آنها نمی دهد به همین علت جراحی های مختلف زیبایی شکم و پهلو وجود دارد که می توان با انجام آن به نتیجه مطلوبی برسید. یکی از متداول ترین جراحی های شکم و پهلو ابدومینوپلاستی است که با روش های مناسب این عمل را برای افراد خواهان پیشنهاد می دهد در ادامه مقاله شما را با عمل ابدومینوپلاستی شکم و پهلو آشنا می کنیم و امیدوارم با مطالعه این مقاله بتوانید اطلاعات مناسب کسب کرده و به درستی راهنمایی شوید.
ابدومینوپلاستی شکم و پهلو چیست؟جهت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه های ابدومینوپلاستی دکتر شاهین کریمیان کلیک کنید.

ابدومینوپلاستی شکم و پهلو چیست؟

 جراحی شکم با ابدومینوپلاستی جزو عمل های زیبایی به شمار می رود که چربی و پوست های مازاد شکم و پهلو برداشته می شود این جراحی باعث صاف و کوچک شدن شکم همچنین به کشیده شدن عضلات شکم کمک می کند. عمل ابدومینوپلاستی یک جراحی بسیار پیشرفته بوده و استقبال زیادی دارد. امروزه عمل جراحی ابدومینوپلاستی مدرن بدون ساکشن دیگر معنا ندارد و به طور معمول با بهره گرفتن از ساکشن معمول دستگاه های پال، لیپوماتیک یا ویزر، پیکرتراشی همراه با عمل ابدومینوپلاستی انجام می شود.
ابدومینوپلاستی به جمع کردن عضلات ضعیف شکم که در طول بارداری ضعیف شده یا به علت تغییرات وضعیت و عوامل ارثی هستند، کمک می کند.

عمل ابدومینوپلاستی شکم و پهلو چگونه انجام می شود؟

عمل ابدومینوپلاستی به دو صورت انجام می شود مینی ابدومینوپلاستی که در این عمل پوست های مازاد شکم را جراحی میکند. بهترین گزینه برای کسانی است که پوست مازاد در قسمت تحتانی شکم و پهلو دارند و ناف آنها بالاتر از حالت طبیعی قرار داشته باشد. در این عمل برش های بزرگ زده نشده و محل قرارگیری ناف هم تغییر نمی کند، طول درمان و نقاهت آن هم کمتر می باشد.
ابدومینوپلاستی شکم و پهلو چیست؟
 عمل ابدومینوپلاستی به صورت کامل افتادگی و شلی پوست در ناحیه شکم و پهلوی که زیاد تر باشد، انجام میشود در این عمل برش از یک سر مفصل ران تا سر دیگر زده و جراحی را انجام میدهند این جراحی باعث تقویت عضلات شکم و تناسب بین عضلات می شود اما در این عمل محل قرارگیری ناف هم تغییر می کند.
در مطلب دکتر ابوالفضل عباس زاده تزریق چربی به باسن هم در خیلی از بیمارانی که از باسن خود رضایت ندارن همزمان با عمل ابدومینوپلاستی قابل انجام است که به آن لیفت باسن برزیلی می گویند.

چه کسانی کاندیدهای مناسب عمل ابدومینوپلاستی شکم و پهلو هستند؟

به طور کلی افرادی که دارای مشخصات زیر هستند می توانند کاندیدهای مناسبی برای عمل ابدومینوپلاستی شکم و پهلو باشند:
 • افرادی که بر اثر لاغری و یا زایمان درگیر شل شدگی پوست می شوند
 • افرادی که دارای چین شکم هستند
 • افرادی که افتادگی عضلات شکم دارند
 • افرادی که دارای چین و چروک پوست شکم هستند
 • افرادی که چاقی موضعی دارند

ابدومینوپلاستی شکم و پهلو چیست؟

مراقبت های لازم بعد از ابدومینوپلاستی شکم و پهلو

 مراقبت هایی که باید بعد از ابدومینوپلاستی انجام دهید تا بهبودی خود را کاملا به دست آورید به شرح زیر است قابل ذکر است که بسیار دقت داشته و به درستی انجام دهید:
 • برخلاف بعضی از عمل های دیگر انجام ابدومینوپلاستی نمی توان به صورت مطلق استراحت کرد باید به تدریج زمان به فعالیت های روزمره خود بپردازید.
 • داروهایی که برای شما تجویز شده است مرتب و مطابق نسخه مصرف کنید زیرا در این عمل احتمال عفونت وجود دارد. پس کاملاً استفاده و رسیدگی کامل شود.
 • مشکلاتی جدی مانند: در محل جراحی خونریزی های غیر عادی وجود داشت سریعاً به پزشک خود اطلاع دهید.
 • بعد از عمل نیاز است که برنامه غذایی مناسب داشته باشید همچنین با در نظر داشتن توصیه های پزشک از همان روزهای ابتدایی با مقداری فراوان مایعات شروع کرده و غذاهای سالم مصرف کنید.
 • بعد از ابدومینوپلاستی بیمار احتمال دارد به مدت چند هفته درگیر ضعف شود پس به صورت ناگهانی از جای خود بلند نشده و همراه داشته باشید.
 • در صورت مشکل یبوست حتما به پزشک خود مراجعه کنید تا داروهای مرتبط تجویز شود.
 • پیش از انجام عمل باید لباس مناسب به بیمار داده شود و اشیا مصنوعی از بیمار جدا شده تا در هنگام عمل جراحی با مشکل مواجه نشوید.
 • پیش از عمل هم باید موارد حیاتی مانند ضربان قلب، نبض، دما و فشار خون هم ثبت شود.
 • استعمال سیگار و دخانیات را  پیش از عمل کنار بگذارید. حداقل به مدت ۳ ماه پس از عمل هم از استعمال سیگار و دخانیات اجتناب کنید.
 •  داروهایی که باعث رقیق کننده خون می شود همانند آسپرین و ژلوفن استفاده نکنید به این علت که این داروها باعث خونریزی بیشتر می شود.

خطرات عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

 این جراحی بسیار محبوب در بین افراد خواهان و طرافداران خاصی  دارد اما این عمل ساده و آسان نیست به این علت که این جراحی نیاز به بیهوشی دارد و حدود ۵ تا ۶ ساعت در اتاق عمل گذرانده و به مدت چندین هفته دوره نقاهت را باید سپری کرد تا سلامت کامل را به دست آورد.
بعد از عمل هم باید در رژیم غذایی و سبک زندگی خود را تغییر دهند تا جراحی آن ها موثر باشد همچنین برای کسانی که مشکل دیابت دارند دوره بهبودی سخت و نیاز به مراقبت های بیشتر دارد.
قابل ذکر است  کسانی که مشکل دیابت دارند در صورتی که قند خون آنها به خوبی در درازمدت کنترل نشده باشد، عوارضی هم چون نقاهت طولانی و خطر عفونت برای آنها ممکن است پیش بیایید. به هر حال تمامی افراد دیابتی پیش از عمل باید مشاوره با همکاران فوق تخصص غدد انجام دهند.
به هر حال تمامی بیمارانی که تحت عمل ابدومینوپلاستی و پیکرتراشی قرار می گیرید باید رژیم غذایی و سبک زندگی خود را مناسب سازی کنند تا نتیجه جراحی آنها پایدار بماند.
 قبل از انجام عمل هم باید آزمایشات روتین انجام داده تا هرگونه مشکل از قبل عمل شناخته شده و به درستی تصمیم بگیرید.
پیش از جراحی هم نیاز است که ناشتا بوده و بین ۸ تا ۱۲ ساعت پیش از عمل چیزی میل نکرده باشید تا آزمایش ها صحیح باشد.
 برای عمل نیاز است سوابق و پرونده پزشکی را همراه داشته باشید تا با مشاهده پزشک به سوابق بهترین تصمیم را برای عمل شما بگیرد.
پیش از جراحی شکم، پزشک باید میزان پوست و چربی مازاد که در قسمت شکم و پهلو های شما وجود دارد، پس از بررسی و معاینه کامل را انجام دهد این تحقیق توسط تصویربرداری و آزمایش خون انجام می شود که با بررسی آن ها می توانند جراحی شکم شما  را به خوبی انجام دهد.

دوره بهبودی کامل و نقاهت بعد از عمل ابدومینوپلاستی

 دوره نقاهت به اندازه شش هفته طول می کشد که به تدریج زمان سلامتی کامل را به دست آورید بعضی از بیماران در لحظات اول به مدت ۲۴ تا ۷۲ ساعت درگیر درد و تورم در ناحیه شکم می شوند که باعث شکایت و نارضایتی آنها است این موارد کاملاً طبیعی و بعد از گذشت مدتی برطرف میشود.
 برای از بین بردن درد و تورم ناحیه شکم و پهلو نیاز است از رختخواب بیرون آمده و به راه رفتن به صورت کند و آرام ادامه دهید این کار باعث جلوگیری از لخته شدن خون در اندام های تحتانی میشود.
 بیشتر بیماران ۳ تا ۵ هفته بعد از عمل میتوانند در اماکن عمومی حضور داشته باشند اما توصیه می شود که هفته اول بعد از جراحی در منزل استراحت کرده و از انجام فعالیت های بدنی همچون ورزش های سنگین خودداری کنند.
به تعویض پانسمان در زمان معین بسیار اهمیت دهید و نکات و دستوراتی که پزشک برای شما تجویز کرده است به درستی رعایت کرده تا روند بهبودی شما سریعتر و بهترین نتیجه را دریافت کنید.
با مطالعه مقاله اطلاعات مناسب برای جراحی ابدومینوپلاستی شکم و پهلو کسب کردید امیدوارم اطلاعات جامع و به روز در اختیار شما قرار داده باشیم. این عمل در دنیای امروزی بسیار استقبال داشته است زیرا زیبایی های ظاهری و بدن شما را به شکل بسیار خاص نمایان می کند. پس اندامی زیبا و ظاهری آراسته را با انجام عمل ابدومینوپلاستی به ارمغان آورید.

مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه و 45 ثانیه
ابدومینوپلاستی دسته : پزشکی

قیمت (دلار)تفییرعنوان
0.41709525.49%Onomy Protocol
0.751167-0.001%XSGD
4.61-4.18%BarnBridge
0.180576-6.26%Carrieverse
3.26-1.18%FC Barcelona Fan Token


©2003-2024

0.15137 20.16 43