با این نسخه سرحال از خواب بیدار می شوید

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه و 34 ثانیه
با این نسخه سرحال از خواب بیدار می شوید بسیاری از افراد صبح خود را باکج خلقی و بداخلاقی شروع می کنند. آن ها همیشه از کمبود خواب خود گلایه مندند. برای این که در یک صبح دل انگیز بانشاط و سرحال باشید، این نسخه علمی - پژوهشی را به کار ببندید. : 3077378 ت ت
آثار منفی و مخرب کمبود خواب بر زندگی فردی و اجتماعی افراد بر هیچ فردی پوشیده نیست. امروزه صدها مقاله و گفتگو در این باره منتشر شده است که هر یک برای این آثار منفی و مخرب هشدار می دهند.
اطلاعات آنلاین در خبری نوشت: البته گفتنی است که نبود خواب مناسب مضاف بر این که فرد را بد خلق، گیج و بی رمق معرفی می کند، بر حافظه تاثیر مخربی دارد. آستانه تحریک پذیری را به شدت کم می کند.
جدیدترین نتایج تحقیق های سازمان بهداشت جهانی آشکار می کند که حداقل ۶ ساعت خواب شبانه برای سلامتی بدن ضروری است. البته برخی تحقیق های دیگر هم یک خواب کامل را ساعاتی بین ۷ تا ۹ ساعت در شب معرفی کرده اند.
سازمان بهداشت جهانی همچنین در گزارشات خود هم تاکید کرده که رژیم غذایی مناسب به ویژه در وعده شام و هم انجام فعالیت های روزانه بدنی از جمله عواملی اند که بسیار بر کیفیت خواب تاثیر می گذارند.
بنابراین باید باور کنیم که خوابیدن تنها یک لذت نیست، بلکه یک ضرورت است، زیرا بر توانایی ما برای عملکرد و احساس خستگی ما تأثیر می گذارد.
اگرچه برنامه ها و نسخه های متنوعی درباره یک خواب خوب معروف شده است اما پیشنهادات ذیل می تواند بسیار اثرگذار باشد


۱- از غذای سالم غافل نشوید

برای این که پس از خواب انرژی بیشتری داشته باشید، روی غذاهایی که شامل منیزیم و آهن هستند، مانند آجیل، ماهی یا سبزیجات تمرکز کنید.
صبحانه یک وعده غذایی مهم است که در آن یک کاسه غلات یا یک تکه نان تست می تواند متابولیسم شما را مجدد فعال کند و به بدن شما کمک کند تا بیدار شود.

۲- پیش از رفتن به رختخواب شام نخورید

در هنگام شب از خوردن وعده های غذایی بزرگ خودداری کنید. اگرچه ممکن است در ابتدا مهم به نظر نرسد، اما بدون شک یکی از کلیدهای جلوگیری از خستگی سرِ صبح است. خوردن شام پیش از رفتن به رختخواب مانع از خوابیدن شما می شود، زیرا بدن برای هضم غذا باید بسیار فعال باشد.
 

۳- بعد از ظهرها قهوه را کنار بگذارید

بررسی ها نشان داده شده است که نوشیدن کافئین بعد از ساعت ۱۴:۰۰ بر خواب تأثیر می گذارد.
اگر معتاد به قهوه هستید، نگران نباشید، فقط به شما پیشنهاد می کنیم که عادت خود را تغییر دهید و مطمئن شوید که بعد از ظهر کافئین ننوشید.
 

۴- وسایل الکترونیکی را از اتاق خواب بیرون بگذارید

از ساعاتی پیش از خواب از دستگاه های الکترونیکی جدا باشید. باید به این نکته توجه کنید که این دستگاه ها ذهن را تحریک می کنند و ما را بیدار نگه می دارند. نور این دستگاه ها می تواند سطح ملاتونین ما را تغییر دهد. این هورمون مغز را برای استراحت شبانه فریب می دهد.
 

۵- ساعات خواب و بیداری خود را تنظیم کنید

ساعت خواب و بیداری افراد باید ثابت و منظم باشد. به همین علت بسیار ضروری است که برای خودتان یک روال ایجاد کنید.
مثلا حداقل یک ساعت پیش از رفتن به رختخواب همه صفحه نمایش ها را خاموش کنید. حمام آب گرم هر شب، بهره گرفتن از رختخواب راحت و تمیز، خاموش کردن چراغ ها و کنار گذاشتن وسایل الکترونیک؛ یک محیط خواب آرام برای خود ایجاد کنید.
 

۵- چرت زدن های خود را مدیریت کنید

اگر عادت دارید وقتی بیدار می شوید ، کمی هم چرت می زنید، حتما زنگ هشدار ساعت خود را پیش از بیدار شدن از خواب تنظیم کنید.
مثلا اگر شما باید رأس ساعت شش صبح بیدار شوید تا بتوانید به محل کارتان به موقع برسید؛ ساعت را برای ۴ و نیم صبح کوک کنید؛ ساعت که زنگ زد، آلارم بعدی برای نود دقیقه دیگر یعنی شش صبح باشد؛ به این ترتیب یک چرت نود دقیه ای می زنید بعد از خواب بیدار می شوید.
 

۶- فعالیت منظم صبحگاهی برای خود تعریف کنید

پس از بیدار شدن از خواب، یکی از این کارها را انجام دهید، دوش آب سرد، آب پاشیدن به سروصورت و گردن.نوشیدن یک لیوان کامل آب، پیاده روی سریع یا حداقل قدم زدن زیر نور خورشید و خوردن یک صبحانه مفید و مغذی.
 

۷- برای هر روز برنامه ریزی کنید

برای هر روز خود یک برنامه هیجانی مانند پیاده روی، آبیاری گیاه، پخت صبحانه و ... تعریف کنید.
 

۸- این نوشیدنی شما را سرحال می آورد

پس از بیدار شدن از خواب با یک لیوان نوشیدنی شروع کنید. یکی از علائم رایج کم آبی، خستگی است و آب به شما کمک می کند تا آن را دور نگه دارید. آب گرم همراه با لیمو یا دارچین اول صبح می تواند به شروع روز شما کمک کند.
 

۹-حرکات کششی و یوگا را دستکم نگیرید

انجام حرکات کششی در صبح احساس خوبی دارد. بنابراین اگر حتی ۳۰ دقیقه وقت دارید، انجام یوگا به بیان بهتر به شما کمک می کند تا از خستگی خلاص شوید.
 

۱۰- استرس را از پنجره اتاق خواب به بیرون بیاندازید

گاهی زمان های، خستگی صبحگاهی علت فیزیکی ندارد، بلکه یک واکنش احساسی به چیزی است که شما را نگران می کند یا چیزی است که نمی خواهید با آن کنار بیایید. یک مکانیسم دفاعی است. در حالیکه ممکن است بتوانید یک شبه وضعیت را اصلاح کنید، به محدود کردن آن یا تقسیم آن به بخش های قابل کنترل کمک می کند.
 

۱۱- سلامت جسمی و روانی خود را دنبال کنید

اگر صبح ها به طور مزمن خسته می شوید، مدتی را به نظارت بر سلامت جسمی و روانی خود اختصاص دهید و با پزشک تان مشورت کنید.
 

۱۲- از نوشیدن مشروبات الکلی پرهیز کنید

اینکه الکل می تواند به خواب شما کمک کند یک تصور اشتباه است.
 

۱۳- چرت کوتاه بزنید

چرت های روزانه تاثیر نامطلوبی بر خواب شبانه دارد و در نتیجه صبح ها خسته از خواب بیدار می شوید. اگر کاملاً مجبور به چرت زدن هستید، سعی کنید آن را به یک چرت کم بیش از ۲۰ دقیقه و نه بعد از ساعت ۲ بعد از ظهر محدود کنید.
 

۱۴- نور را به اتاق خواب ببرید

به محض بیدار شدن، پنجره ها و پرده ها را باز کنید. نور طبیعی به ساعت بدن شما کمک می کند تا زمان بیداری را بپذیرد و به ریتم 24 ساعته شما نشان دهد که زمان خواب به پایان رسیده است. قرار گرفتن در معرض نور اولیه صبح هم باعث افزایش ترشح سروتونین توسط مغز می شود
  منبع: اطلاعات انلاین خواب خواب آلودگی

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه و 34 ثانیه
دسته : توصیه های سلامتی و زیبایی

قیمت (دلار)تفییرعنوان
0.41709525.49%Onomy Protocol
0.751167-0.001%XSGD
4.61-4.18%BarnBridge
0.180576-6.26%Carrieverse
3.26-1.18%FC Barcelona Fan Token


©2003-2024

0.14549 20.42 48