i OS 18 مجهز به ویژگی های جدید هوش مصنوعی خواهد بود

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه و 8 ثانیه
در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل (WWDC) که همواره محلی برای شایعات مربوط به به روزرسانی های نرم افزاری آینده است؛ به نظر می رسد سال جاری تمرکز اصلی بر دستیار دیجیتال اپل باشد. گزارش ها حاکی از آن است که سیری در iOS 18 با توانایی های هوش مصنوعی معرفی می شود. این افشا آشکار می کند که اپل در رویداد WWDC تمرکز زیادی بر بهبود توانایی سیری در درک دستورات زبان طبیعی دارد. به نظر می رسد این غول فناوری سیری را با درخواست های مبهم کاربران مانند «می خواهم یک وبلاگ درست کنم» یا «الان احساس نوستالژیک دارم» آموزش داده است.
هدف این است که سیری از نیاز به دستورات خاص برای انجام کارها فراتر رود. ایده آل این است که کاربران نیازی به بهره گرفتن از دستورات دقیقی مانند «قهوه ساز را روشن کن» نداشته باشند و به جای آن بتوانند چیزی طبیعی تر مانند «هی سیری، قهوه می خوام» بگویند.

سیری در iOS 18

در مورد زمان عرضه، متخصص افشای اطلاعات اپل، مارک گورمن، اشاره می کند که همه ویژگی های گفته شده سیری در iOS 18 بلافاصله در دسترس نخواهند بود. در حالیکه احتمالا بعضی از آنها در WWDC اعلام شوند، انتشار واقعی آنها می تواند تا سال 2025 از مسیر به روزرسانی های نرم افزاری به تعویق بیافتد.
مطابق اطلاعات فاش شده سیری در iOS 18 حداقل با 18 اپلیکیشن داخلی آیفون ادغام می شود. بعضی از نکات برجسته به شرح زیر است:
دوربین: سیری قادر خواهد بود به دستورات صوتی کاربران برای کنترل دوربین پاسخ دهد. کاربران می توانند بین حالت های ویدیو و عکس جابجا شوند، تایمر شاتر را شروع کنند و بین دوربین های جلو و عقب با دستورات صوتی تغییر وضعیت دهند.
ایمیل: در اپلیکیشن ایمیل، اپل از روش های یادگیری ماشینی استفاده می کند تا ایمیل ها به طور خودکار طبقه بندی شوند. مضاف بر این، سیری وظایفی مانند نوشتن، ارسال و زمان بندی ایمیل ها، علامت گذاری ایمیل ها به عنوان هرزنامه، تنظیم یادآوری ها، خلاصه کردن ایمیل ها و ایجاد پاسخ های هوشمند را بر عهده خواهد گرفت.
عکس ها: اپل ممکن است مجموعه ای از ویژگی های ویرایش عکس با بهره گرفتن از هوش مصنوعی مولد معرفی کند. فهرست ویژگی ها ممکن است شبیه به ویژگی های موجود در گوشی های پیکسل باشد، مانند توانایی حذف اشیاء ناخواسته از عکس ها و پر کردن فضاهای خالی با بهره گرفتن از هوش مصنوعی مولد، جستجوی عکس های خاص مطابق افراد یا حیوانات موجود در آنها و اعمال فیلترهای هوش مصنوعی.
سافاری: ادغام سیری در سافاری می تواند مشابه با توانایی هایی که توسط Gemini گوگل در اندروید ارائه می شود، خلاصه های صفحات وب را ارائه دهد. مضاف بر این، کاربران می توانند انتظار دستورات صوتی برای ایجاد گروه های تب جدید و باز کردن تب های خصوصی داشته باشند.
یادداشت های صوتی: سیری امکان ضبط یادداشت های صوتی به صورت کاملاً هندزفری (دستورات صوتی) را فراهم خواهد کرد. کاربران می توانند به سیری دستور دهند تا یک ضبط جدید ایجاد کند، صحبت کند، ضبط را متوقف کند، یک نام خاص تعیین کند و حتی آن را به یک پوشه مشخص منتقل کند.
منبع: gizmochina  

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه و 8 ثانیه
سیری در iOS 18 ویژگی‌های هوش مصنوعی در سیری دسته : رایانه و گوشی همراه

قیمت (دلار)تفییرعنوان
0.41709525.49%Onomy Protocol
0.751167-0.001%XSGD
4.61-4.18%BarnBridge
0.180576-6.26%Carrieverse
3.26-1.18%FC Barcelona Fan Token


©2003-2024

0.15318 20.3 48