خبر از تغییرات جدی در لیگ قهرمانان از فصل آینده

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 24 ثانیه
خبر از تغییرات جدی در لیگ قهرمانان از فصل آینده ایسنا نوشت: فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ لیگ قهرمانان اروپا با قهرمانی رئال مادرید در ورزشگاه ومبلی به پایان رسید. فصل آینده رقابت های لیگ قهرمانان اروپا برای نخستین بار از سال ۱۹۹۲ و پس از تصویب اصلاحات توسط یوفا در ماه مه ۲۰۲۲ دستخوش تغییرات زیادی می شود.
تا فصل جاری ۳۲ تیم در هشت گروه چهارتیمی قرار می گرفتند. تیم ها در دور گروهی شش بازی انجام می دادند و دو تیم برتر هر گروه راهی دور یک هشتم نهایی می شدند.
از سال ۲۰۲۵-۲۰۲۴، مرحله گروهی لیگ قهرمانان با حاضر شدن ۳۶ تیم برگزار می شود. باشگاه ها دیگر به صورت رفت و برگشت با سه تیم هم گروه بازی نخواهند کرد بلکه هر تیم باید با هشت تیم مختلف، چهار بازی خانگی و چهار بازی خارج از خانه را برگزار کند. برای تعیین بازی ها، تیم ها در چهار گلدان قرار می گیرند. باشگاه هایی که در رده های اول تا هشتم جدول لیگ قرار بگیرند، به مرحله یک هشتم نهایی راه پیدا می کنند و تیم هایی که رتبه های نهم تا بیست وچهارم را به دست می آورند، در بازی های پلی آف دومرحله ای رقابت خواهند کرد و در نهایت تیم هایی که رتبه ۲۵ یا کمتر را کسب کنند از دور رقابت ها کنار خواهند رفت.
برخلاف شیوه فعلی، تیم هایی که نتوانند به مرحله یک هشتم نهایی راه پیدا کنند، به لیگ اروپا نخواهند رفت.
از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان، مانند گذشته، دو تیم به صورت رفت و برگشت به مصاف هم می روند و در نهایت فینال هم به صورت تک بازی خواهد بود.
فینال فصل ۲۰۲۵-۲۰۲۴ در آلیانس آره نای مونیخ برگزار می شود و ورزشگاه پوشکاش آره نای بوداپست میزبان فینال ۲۰۲۶-۲۰۲۵ خواهد بود.
تغییر در شیوه برگزاری رقابت ها، تعداد کل مسابقات برگزارشده در این رقابت ها را از ۱۲۵ به ۱۸۹ بازی افزایش می دهد. بازی ها همچنان در روزهای سه شنبه و چهارشنبه برگزار می شوند اما در هفته هایی که لیگ اروپا یا لیگ کنفرانس برگزار نمی شوند، پنجشنبه ها هم لیگ قهرمانان اروپا برگزار می شود.
 

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 24 ثانیه
یوفا دسته : فوتبال

قیمت (دلار)تفییرعنوان
0.41709525.49%Onomy Protocol
0.751167-0.001%XSGD
4.61-4.18%BarnBridge
0.180576-6.26%Carrieverse
3.26-1.18%FC Barcelona Fan Token


©2003-2024

0.12902 20.28 48