اتفاق نگران کننده درباره همستر که به ما نمی گویند!

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه و 23 ثانیه
برترین ها: آیا این روزها شما هم با این پدیده مواجه شده اید که همه دوستان و آشناها تان در تلگرام به بازی «همستر کامبت» پیوسته اند یا از آن صحبت می کنند؟ اگر هنوز نمی دانید امنیت این بازی در چه وضعیتی جای گرفته، این گزارش را تا آخر بخوانید.
اتفاق نگران کننده درباره همستر که به ما نمی گویند!

امنیت کاربران و موضوع فعالیت ناشناس در شبکه های اجتماعی

گفته می شود وب سایت رسمی بازی، در مسکو، پایتخت روسیه، ثبت شده است. در عین حال، خود سایت، هیچ جزئیاتی درباره توسعه دهندگان ندارد و تمام داده های مرتبط با آن از گزارشات دامنه پاک شده است.
هشدار درباره منشأ و شرکت سازنده بازی همستر کامبت نخستین بار توسط رسانه های اوکراینی معروف شد. بعد از انتشار بازی، موج بزرگی از تبلیغات در جوامع تلگرامی اوکراینی آغاز شد. با توجه به منشأ روسی و نبودِ هیچ محدودیت اعلام شده ای در جمع آوری داده های کاربران در این بازی، رسانه های اوکراینی در این باره ابراز نگرانی کردند. با در نظر داشتن اینکه جنگ بین دو کشور همچنان ادامه دارد می توان تصور کرد داده های به اشتراک گذاشته شده شهروندان اوکراینی می تواند بسیار حساس باشد.
اتفاق نگران کننده درباره همستر که به ما نمی گویند!
گروه ری سنتر که در تصویر بالا می بینید قبلاً به عنوان بخشی از گروه چندرسانه ای روسی آر بی کی فعالیت می کرد، که مالک همان رسانه بود. از سپتامبر ۲۰۲۱، مالک اصلی آن تبدیل به یک کنسرسیوم از سرمایه گذاران خصوصی شده است، اما آر بی کی هنوز ۲۵٪ از سهام این شرکت را در اختیار دارد. مقر اصلی این گروه در شهر مسکو واقع شده است.
نگرانی اصلی امنیتی مربوط به قانونی است که دولت روسیه در سال ۲۰۱۵ تصویب کرد. «قانون ذخیره سازی داده» به دستگاه های امنیتی روسیه اجازه می دهد تا هر زمان که لازم باشد، به داده های کاربران دسترسی پیدا کنند. این می تواند شامل داده های کاربران بازی همستر کامبت هم بشود. وجود این قانون باعث نگرانی هایی در مورد حفظ حریم خصوصی کاربران شده است.
کاربران با بهره گرفتن از شماره تلفن های خود در بازی ثبت نام می کنند و این اطلاعات، به همراه نام کاربری، حداقل میزان داده هایی است که برنامه ممکن است به آن دسترسی داشته باشد. گفته شده در بدترین حالت، همستر کامبت می تواند کل داده های کاربران را جمع آوری کند، از جمله فهرست مخاطبین، گالری عکس ها و حتی موقعیت گوشی با به روزرسانی های منظم.
اتفاق نگران کننده درباره همستر که به ما نمی گویند!
همچنین باید مراقب بود که لینک دعوت این بازی را در شبکه های اجتماعی و عمومی منتشر نکنید، زیرا این اقدام می تواند باعث افشای هویت شما شود. بررسی ها نشان داده است که اگر حساب تلگرام شما تحت نام خود شما باشد، با این کار هویت شما قابل شناسایی خواهد بود.

توضیح تصویر،تلگرام در مسیر وی چت؟

همستر کامبت در عین حال مانند یک ابزار تبلیغی و شبکه سازی برای خود تلگرام هم عمل می کند؛ پیام رسانی که شمار کاربرانش به یک میلیارد نفر نزدیک می شود. به روزرسانی جدید تلگرام که «تلگرام استارز» نام دارد، این پیام رسان را یک قدم دیگر به پلتفرمی شبیه «وی چت» در چین نزدیک کرده است.
این به روزرسانی جدید به بیان بهتر نوعی ارز درون برنامه ای را به آن اضافه کرده است که به سازندگان بات ها و بازی ها اجازه می دهد از مسیر آن خدمات دیجیتالی عرضه کنند؛ از جمله فروش محصولاتی مانند کتاب های الکترونیکی، دوره های آموزشی و یا نمونه ای که در بازی هایی مانند همستر کامبت به کار می روند.
پ

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه و 23 ثانیه
بازی پایتخت حریم خصوصی شماره تلفن دسته : رمز ارز و پول دیجیتال

قیمت (دلار)تفییرعنوان
0.41709525.49%Onomy Protocol
0.751167-0.001%XSGD
4.61-4.18%BarnBridge
0.180576-6.26%Carrieverse
3.26-1.18%FC Barcelona Fan Token


©2003-2024

0.15591 20.01 43