این برنامه صداوسیما بعد از 10سال ناگهان محبوب شد

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه و 34 ثانیه
این برنامه صداوسیما بعد از 10سال ناگهان محبوب شد برترین ها: تلویزیون این روزها با فقر خلاقیت درگیر است. خلاقیتی که تقریبا در هیچکدام از قسمت های این مدیوم مشهود نیست. مثلا چند ملودرام خوب در در سه سال اخیر در تلویزیون ساخته شده که مردم حداقل بتوانند اسم دقیقشان را به یاد بسپارند؟ یا اینکه چند تاک شوی قوی و داغ حاشیه ساز شده؟ یا حتی کمدی خوب اکنون در کدام شبکه پخش می شود؟ 

مدیری و عطاران رفتند و ...

روزگاری با کوچ مهران مدیری و رضا عطاران از تلویزیون این فقدان در بین برنامه های سرگرمی محور به خوبی حس می شد. اما جایگزین ها کدام بودند؟ سریال «مسافران» ساخته رامبد جوان و یا «خنده بازار» که هجو کلیت یک جامعه بود. قیمت دلار، برنامه های صداوسیما، نحوه رفتار با ارباب رجوع و ... مواردی بودند که این برنامه آن ها را به چالش می کشید. اما نکته مهم درباره خنده بازار آن کیفیت متوسطی ست که ارائه می داد و در زمان پخش (بیش از یک دهه قبل) تا حدودی مورد قبول عامه جامعه واقع نمی شد چون کمدی و هجو را در سطح بالاتری دنبال کرده بودند.
این برنامه صداوسیما بعد از 10سال ناگهان محبوب شد
مشابه این سوژه با ساعت خودش حدود دو دهه پیش از خنده بازار پیاده شده بود و انصافا به علت حضور تیم نویسندگان قوی و کمدین های درجه یک، بازخورد مناسبی از سوی جامعه گرفته بود. اما حالا با وایرال شدن بعضی از آیتم های این برنامه در فضای مجازی شاهد این هستیم که خنده بازار اکنون مخاطب واقعی اش را پیدا کرده و احتمالا اگر در کنداکتور این روزهای صداوسیما قرار می گرفت، پربیننده ترین برنامه هم می شد.

هجوی که صدای برخی را درآورد

رویه خنده بازار به شکلی بود که حضور برخی افراد سرشناس در تلویزیونی را به چالش می کشید. مثلا کاراکترهای قادر (عادل فردوسی پور)، مهرداد مدیریتی (مهران مدیری) و داهی (علی دایی) با بازی سامان گوران از پرطرفدارترین شخصیت های این سریال بودند که البته با انتقادات تند و تیزی هم همراه شدند.
این برنامه صداوسیما بعد از 10سال ناگهان محبوب شد
مثلا علی دایی در انتقاد به حضور کاراکتر مشابهش در این برنامه گفت: آیا صداوسیما جرات دارد مسئولان سیاسی کشور را هم مسخره کند؟ و یا دلخوری رضا صادقی از سامان گوران به علت ایفای نقش (فضا سابقی) از مواردی بود که برای این برنامه حاشیه درست کرد. اما خنده بازار شاید کارش را کرد. برخی می گویند این برنامه شاید خیلی برای زمان خودش زود بود. اما خب هجو در سینما حدود یک قرن قدمت دارد و اساسا چنین برنامه هایی همواره کارکرد خود را در جوامع داشته اند. 

کاربران درباره خنده بازار چه می گویند؟

حالا با وایرال شدن آیتم های این برنامه، کاربران هم از این اتفاق استقبال کرده اند. بخشی از واکنش ها هم خواندنی ست:
مارینیوش نوشته: جالب اینجاست به هر کسی اون زمان می گفتی خنده بازار ببین، می گفت خیلی مسخره و بی معنیه و الان همه فهمیدن چه طنز عمیقی داشتن. 
مالدینی: آقا به نظرم همه با هم برگردیم از اول خنده بازارو ببینیم؛ اینا همه رو از دم تیغ گذروندن. ما اون موقع سطحی دیدیم خیلی چیزا رو یادمون نیست انگار. لعنتی آخه دون ویتو :))
جونیور: همه دلشون برای 90 تنگ شده من دلم برای 90% خنده بازار.
آیسان: خوشحالم از اینکه خنده بازار داره پخش می شه تو اینستا و توئیتر.
مهدی: ده دوازده بازیگر بودن، ادای کل مملکت رو در آوردن. دمشون گرم.
این برنامه صداوسیما بعد از 10سال ناگهان محبوب شد
سارا: برای شما که طنز با کیفیت ندیدی شاید، خنده بازار سال ۹۰ یک کپی ضعیف از ساعت خوش سال۷۲ بود. با بازیگرانی به شدت لوده که هیچ جایگاهی در دیگر برنامه طنز نداشتند. جز چندتاشون بقیهشون کجان؟ یادتون نره سال ۹۰ دوره احمدی نژاد و آغاز افول صداوسیما بود. تازه داشت پایتخت ۱ ساخته می شد.
و ترانه: خنده بازار کاش مجدد ساخته شه، الان هر اتفاقی تو جامعه ما به تنهایی سوژه یه قسمتش می شه.
پ

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه و 34 ثانیه
احمدی نژاد پایتخت خلاقیت عادل فردوسی پور دسته : سینما و تلویزیون

قیمت (دلار)تفییرعنوان
0.41709525.49%Onomy Protocol
0.751167-0.001%XSGD
4.61-4.18%BarnBridge
0.180576-6.26%Carrieverse
3.26-1.18%FC Barcelona Fan Token


©2003-2024

0.13392 20.36 48