تماشای انیمیشن رویاهای روبات را از دست ندهید

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 50 ثانیه
تماشای انیمیشن رویاهای روبات را از دست ندهید فرادید: در حالیکه در روزهای اخیر فیلم تازه ی «گارفیلد» با بازخورد مایوس کننده ای مواجه شده و نتوانسته نظر مثبت مخاطبان و منتقدان را به خود جلب کند، انیمیشن سینمایی «رویاهای روبات» محصول سال ۲۰۲۳ اسپانیا، آنطور که منتقدان می گویند، می تواند یک تجربه ی چشمگیر برای طرفداران فیلم های انیمیشن باشد.
داستان این فیلم تراژدی-کمدی درباره ی یک سگ تنهاست که در دهه ی 80 میلادی در منهتن زندگی می کند. او از تنهایی خسته شده و به همین علت تصمیم می گیرد برای خودش یک ربات بسازد؛ یک همدم فلزی برای روزهای تنهایی. دوستی آن ها به تدریج رشد می کند تا جایی که به رفقای جدایی ناپذیر یکدیگر تبدیل می شوند. اما در یک شب تابستانی سگ با اندوه و نگرانی فراوان مجبور می شود ربات محبوبش را در یک مجموعه ی تفریحی ساحلی رها کند. آیا آن ها مجدد همدیگر را خواهند دید؟

در اینجا برخی نکات کلیدی را که منتقدان به طور کلی به آن ها اشاره کرده اند ملاحظه می کنید.
سادگی و تاثیرگذاری: سادگی خطوط و طراحی انیمیشن با روایت سرراست داستان هماهنگ است و به طرز عجیبی قوه تخیل مخاطب را تحریک می کند.
احساسات واقعی و غیر واقعی: منتقدان می گویند این انیمیشن هم زمان حس واقعیت و سورئال بودن یا آشنایی و غرابت را القا می کند که این امر یک جور اصالت غیرمنتظره را برای آن به ارمغان آورده است.
احساسی و عمیق: این فیلم روایت خود را به شیوه ای عمیق، اصیل و کاملا تاثیرگذار ارائه می دهد. منتقدان می گویند فراموش کنید که شخصیت های این فیلم حیوانات هستند! «رویاهای رباتی» در حقیقت فیلمی کاملا «انسانی» است.
نوستالژی: کارگردان اسپانیایی پابلو برگر فیلمی ساخته که حس و حال آخرین روز تعطیلات تابستان را القا می کند: گرم و درخشان، با یک جور حس هم زمان تلخ و شیرین و پر از خاطرات و یادها.
داستانی درباره ی فراق و فراموشی: «رویاهای ربات» به شکلی تاثیرگذار به داستانی درباره ی فراموش نکردن آدم هایی که زمانی با آن ها روزهای خوبی را گذراندیم تبدیل می شود؛ درسی باارزش درباره ی دوستی و عشق برای پیرها و جوان ها.
روایت بدون کلام: یکی از ویژگی های برجسته ی این اثر که منتقدان آن را ستایش کرده اند، روایت بدون کلام آن است؛ با وجود اینکه شخصیت های این داستان حرفی نمی زنند اما مخاطب کاملاً با آن ها ارتباط برقرار می کند.
مناسب برای بزرگسالان: با اینکه این یک انیمیشن است، اما منتقدان می گویند بیشتر مناسب بزرگسالانی است که قدردان شوخ طبعی ها و جذابیت های ظریف و تامل برانگیز هستند تا کودکانی که به سر و صدا و بزن و بکوب علاقه دارند.
پ

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه و 50 ثانیه
اسپانیا تعطیلات رشد سر و صدا دسته : سینما و تلویزیون

قیمت (دلار)تفییرعنوان
0.41709525.49%Onomy Protocol
0.751167-0.001%XSGD
4.61-4.18%BarnBridge
0.180576-6.26%Carrieverse
3.26-1.18%FC Barcelona Fan Token


©2003-2024

0.14728 20.33 48