راهنمای خودمانی آرایش براساس فرم چشم ها!

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه و 34 ثانیه
راهنمای خودمانی آرایش براساس فرم چشم ها! چشم های ما فرم های متفاوتی دارند و احتمالاً به همین خاطر است که گاهی می بینید آرایش چشم دوستتان یک میلیمتر هم تکان نمی خورد اما آرایش شما پخش می شود. اما خبر خوب این است که می توانید با بهره گرفتن از روش های آرایش متناسب با فرم چشم هایتان کاری کنید که خط چشم و سایه و به طور کلی آرایش چشمانتان کاملاً دست نخورده باقی بماند.

تکنیک های رژ گونه زدن برای فرم های مختلف صورت

در ادامه شیوه آرایش کردن متناسب با بعضی از رایج ترین فرم های چشم را به شما نشان می دهیم.

چشم های رو به بالا

بهترین آرایش برای فرم های مختلف چشم
اگر گوشه های بیرونی چشمان بالاتر از گوشه های داخلی باشد، فرم چشم های شما رو به بالا تلقی می شود. پلک قابل توجهی این فرم از چشم ها انحنای به نسبت بیشتری دارد.
در این حالت بهترین کار این است که این فرم را با یک خط چشم نازک تا انتهای پلک هایتان برجسته کنید و خط را در گوشه های بیرونی چشم، پهن تر بکشید.
می توانید از یک خط چشم مایع با نوکِ تیز استفاده کنید و روی مژه ها ی پایینی هم کمی ریمل مازاد بزنید.

چشم های گرد

بهترین آرایش برای فرم های مختلف چشم

اگر با نگاه کردن مستقیم به آینه می توانید سفیدی چشم هایتان را بالا یا پایین عنبیه ببینید چشم هایتان گرد است. چشم های گرد از بالا به پایین و از چپ به راست حالت منحنی دارند و کمی از سفیدی چشم بین عنبیه و پلک بالا و پایین قابل مشاهده است.
خط چشم مناسب برای چشم های گرد، عموما الگویی ضخیم و کشیده دارد که چشم ها را کشیده تر از آنچه هست جلوه می دهد. از پرطرفدار ترین مدل های خط چشم مناسب چشم های گرد، می توان به خط چشم گربه ای کلاسیک اشاره کرد.
برای چشم های گرد می توانید علاوه بر کشیدن خط چشم روی پلک قابل توجهی، داخل خط آب چشم (ناحیه داخلی بین چشم و خط مژه) را مقدار زیادی خط چشم بکشید تا بخشی از فضا را ببندید. برای این کار بهتر است از یک مداد چشم خوب ترجیحا تیره و مات استفاده کنید.

چشم های تک پلکی (مونولید)

بهترین آرایش برای فرم های مختلف چشم

به فرم چشمی که خطِ چین پلک قابل توجهی آن مشخص نیست تک پلکی یا مونولید می گویند. برای این فرم چشم اگر می خواهید کمی بُعد ایجاد کنید از سایه های انعکاسی استفاده کنید و مقدار زیادی ریمل بزنید.
با پرایمر سایه چشم شروع کنید تا پایه ای صاف داشته باشید و سایه چشم را در جای خود ثابت کنید تا از پخش شدن آن جلوگیری کنید. بعد یک سایه انعکاس دهنده نور را مستقیماً روی پلک بمالید. از امتداد خط مژه شروع کنید، با حرکات عمودی روی پلک بکشید.
برای آرایش چشم تک پلکی بهتر است در گوشه داخلی و قسمت مجرای اشک، خط چشم بسیار نازک کشیده شود. بعد در قسمت انتهای چشم خط چشم را پهن تر کنید تا چشم ها درشت تر نشان داده شوند.

چشم های رو به پایین

بهترین آرایش برای فرم های مختلف چشم
شکل چشم رو به پایین اساساً برعکس حالت رو به بالاست. با تجسم یک خط افقی در سراسر چشم، گوشه های بیرونی چشم ها پایین تر از گوشه های داخلی هستند و اغلب به نظر می رسد که بخش بیرونی پلک قابل توجهی به سمت پایین می رود.
برای این فرم چشم رنگ سایه چشم را برای قسمت داخلی پلک روشن و خنثی انتخاب کنید و برای گوشه های بیرونی از رنگ های تیره تر استفاده کنید.
با بهره گرفتن از یک برس خط چشم مات در امتداد خط مژه پایینی رنگ آن را پررنگ تر کنید. همان طور که به گوشی بیرونی می رسید به کشیدن به سمت بیرون و شقیقه ها ادامه دهید. بالا کشیدن گوشه های بیرونی برای این فرم چشم مهم است.

چشم های خمار

بهترین آرایش برای فرم های مختلف چشم

وقتی چشم هایتان خمار است کمی پوست روی پلک هایتان آویزان می شود. با افزایش سن و از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست، چشم ها با هر فرمی اغلب تکامل می یابند و ظاهر افتاده تری به خود می گیرند.
اگر چشم هایتان خمار است از خط چشم باریک و ظریف خودداری کنید زیرا محو و پخش می شود. در عوض یک لایه خط چشم سنگین در امتداد مژه قابل توجهی بکشید تا وضوح بیشتری به چشمانتان بدهد.  اگر می خواهید چشم هایتان شاداب تر به نظر برسد، نباید زیر چشم را خط چشم بکشید. کارتان را با مقدار زیادی ریمل تمام کنید.

چشم بادامی

بهترین آرایش برای فرم های مختلف چشم
با بررسی عنبیه خود می توانید تشخیص بدهید که آیا فرم چشم هایتان بادامی است یا خیر. اگر هنگامی که مستقیم در آینه نگاه می کنید نمی توانید سفیدی چشم هایتان را در بالا یا پایین عنبیه ببینید و لبه های بالا و پایین عنبیه شما کمی توسط پلک هایتان پوشیده باشد چشم هایتان بادامی است.
تقریباً تمام تکنیک های خط چشم کشیدن برای چشمان بادامی مناسب است. برای آرایش روزانه می توانید روی پلک قابل توجهی از یک رنگ روشن تر استفاده کنید و در نیمه بیرونی چین پلک رنگ های تیره تر به کار ببرید.
بعد با بهره گرفتن از یک خط چشم مایع نوک تیز یک خط ضخیم در سرتاسر پلک قابل توجهی بکشید و اصطلاحا یک بال بکشید. سر آخر از یک ریمل حجم دهنده استفاده کنید. !

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه و 34 ثانیه
دسته : توصیه های سلامتی و زیبایی

قیمت (دلار)تفییرعنوان
0.41709525.49%Onomy Protocol
0.751167-0.001%XSGD
4.61-4.18%BarnBridge
0.180576-6.26%Carrieverse
3.26-1.18%FC Barcelona Fan Token


©2003-2024

0.15224 20.46 48