خبر پرداخت حقوق بازنشستگان با متناسب سازی 40 درصدی

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه و 3 ثانیه
خبر پرداخت حقوق بازنشستگان با متناسب سازی 40 درصدی حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۳ با افزایش ۲۰ درصدی مواجه می شود. افزایش ۲۰ درصدی حقوق بازنشستگان در حالی اعمال شد که بازنشستگان در طول سال ۱۴۰۲ بار ها از حقوق پایین خود گلایه داشتند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پرداخت حقوق بازنشستگان با متناسب سازی ۴۰ درصدی ۳۱ خرداد قطعی شد! / منابع مالی همسان سازی حقوق ها جور شد
حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۳ با افزایش ۲۰ درصدی مواجه می شود. افزایش ۲۰ درصدی حقوق بازنشستگان در حالی اعمال شد که بازنشستگان در طول سال ۱۴۰۲ بار ها از حقوق پایین خود گلایه داشتند.
احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس در حاشیه نشست ارائه گزارش و رسالت صندوق های بازنشستگی کشوری در تحقق شعار سال در جمع خبرنگاران اظهارداشت: همسان سازی حقوق بازنشستگان منابع آن در بودجه لحاظ و در جداول نهایی سهم ۴۰ درصدی برای اجرا در سال جاری تصویب شد.
وی بیان داشت: این موضوع به شورای نگهبان جهت بررسی ارسال و تا قبل پایان اردیبهشت ان اشاالله نهایی و از خرداد اجرایی می شود. ۴۰ درصد میزان افزایش است و سال ۱۴۰۴ و ۱۴۰۵ هم دو مورد افزایش ۳۰ درصدی خواهیم داشت.
قاضی زاده هاشمی در پاسخ به این پرسش که چرا حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی مطابق تورم نیست، گفت: مجلس در این زمینه ورود اولیه داشته ولی روز های پایانی مجلس یازدهم است و اگر به سرانجام نرسید در مجلس جدید بعد ۷ خرداد در کمیسیون اجتماعی بررسی می شود.
این نماینده مجلس بیان داشت: آنچه ما الان حکم قانونی داریم همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری است ولی در مورد حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در مجلس دوازدهم پیگیری می شود که حکم قانون و مبنای مجلس میزان تورم است و اینکه چقدر تناسب سازی خواهد بود را مجلس پیگیری می کند.
مرتضوی درخصوص این که متناسب و همسان سازی حقوق بازنشستگان باتوجه به این که احکام برنامه هفتم ابلاغ نشده مانده است، چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد.
مرتضوی درخصوص این که متناسب و همسان سازی حقوق بازنشستگان باتوجه به این که احکام برنامه هفتم ابلاغ نشده مانده است، چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد، برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید
مرتضوی درخصوص این که متناسب و همسان سازی حقوق بازنشستگان باتوجه به این که احکام برنامه هفتم ابلاغ نشده مانده است، چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد، اظهار داشت: باید ابلاغ شود. همسان سازی زمانی که قانون ابلاغ شود اجرا می شود اگر قانون برنامه هفتم ابلاغ شود حال با توجه به این که گفته می شود اصلاحیه آورده اند آن اصلاحیه هم اصلاح شود قطعا همسان سازی حقوق بازنشستگان از تاریخ اجرای قانون انجام خواهد بود.
اریخ واریز حقوق بازنشستگان کشوری
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: تاریخ اجرایی برنامه هفتم از ابتدای سال ۱۴۰۳ یعنی از اول فرودین سال هزار چهارصد و سه خواهد بود، هرگونه اصلاحی در احکام بازنشستگان عزیز از اول فرودین هزار چهارصد و سه اعمال می شود.
حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان کشوری بانک صادرات با افزایش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی همراه خواهد بود.
از ابتدای سال حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.
مطابق آخرین اخبار، حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ واریز می شود.
واریز حقوق با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه و خزانه داری کل کشور و مطابق مصوبه هیئت وزیران انجام شده است
حقوق فروردین ماه بازنشستگان کشوری بانک صادرات با افزایش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی همراه بوده است.
وی درباره این که کمیسیون تلفیق ماده ۲۹ برنامه هفتم را تغییر داده و برخی معتقدند با این کار نگرانی در جامعه بازنشستگان تامین اجتماعی به وجود آمده چراکه گویا آن بندی که «دولت مکلف است دیون را تسویه کند» پاک شده است؛ جایگزین این مورد چیست، عنوان کرد: مطابق ایراداتی که مجمع تشخیص مصلحت نظام در بعضی از موارد گرفته است؛ در مجلس متاسفانه چنین امری که می گویید محقق شد و بلافاصله مورد اعتراض ما قرار گرفت و ماموریتی هم به یک تیم از نمایندگان مجلس داده شده است، چون قانون گذار به هیات رئیسه چنین اختیاراتی را تفویض کرده است. همکاران ما به شدت دنبال این هستند که همین را بازگردانند.
مرتضوی درخصوص این که آیا لایحه دیگری داده می شود چراکه رئیس مجلس عنوان کرده حتما باید لایحه دیگری داده شود، بیان کرد: خیر؛ توجه داشته باشید مطابق پیگیری و اخباری که من دارم مشخص شده شد که رئیس کمیسیون تلفیق و اجتماعی و یک نفر از نمایندگان مجلس و با حاضر شدن نمایندگان ما موضوع را بررسی کنند و اصلاحات را انجام دهند.

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه و 3 ثانیه
حقوق بازنشستگان دسته : کار و اشتغال

قیمت (دلار)تفییرعنوان
0.41709525.49%Onomy Protocol
0.751167-0.001%XSGD
4.61-4.18%BarnBridge
0.180576-6.26%Carrieverse
3.26-1.18%FC Barcelona Fan Token


©2003-2024

0.12873 20.35 48