جزیره سکوترا الماسی در نزدیکی ایران


مدت زمان مطالعه: 1 دقیقه و 55 ثانیه
مجمع الجزایر سقطری در یمن از دیرباز سرزمینی پر رمز و راز بوده است. در طول قرن‌ها، مسافران از جزایر اقیانوس هند با داستان‌های عجیب و غریب از این دیار بازگشته اند - درختانی که خون اژدها و خیار می‌دهند، جنگل کندر، و قله‌های بلند در مه. اکنون تصویر کامل تری از چهار جزیره نیمه بیابانی پدیدار شده است که گیاهان و جانورانی دارد که در هیچ کجای دنیا یافت نمی شوند. منظره ای متنوع از فلات و دشت و کوهستان، که همگی توسط مردم محافظت می شوند. زندگی پایدار در محیطی چالش برانگیز. سوکوترا یا سوقوترا جزیره ای در یمن در اقیانوس هند است. کنترل دوفاکتو شورای انتقالی جنوبی تحت حمایت امارات متحده عربی، یک شرکت کننده جدایی طلب در جنگ داخلی جاری یمن، ساختار سیاسی این مجمع الجزایر را تشکیل می دهد. سوکوترا که بین کانال گواردافوی و دریای عرب و در نزدیکی مسیرهای اصلی کشتیرانی قرار دارد، بزرگترین جزیره از چهار جزیره مجمع الجزایر سوکوترا است. از سال 2013، این مجمع الجزایر، استان سوکوترا را تشکیل می دهند.
قبل از هرگونه شرح و تفسیر، بد نیست به عناوین موارد این لیست اشاره ای کنیم. موارد لیست « جزیره سکوترا الماسی در نزدیکی ایران » عبارتند از:
 1. بیگانه ترین مکان روی کره زمین
 2. ویژگی های طبیعی و جغرافیایی سکوترا
 3. سکوترا، جزیره افسانه ها
 4. سکوترا، رشک هر کشوری را بر می انگیزد
 5. تاریخ پر فراز و نشیب سکوترا
 6. جانوران شگفت انگیز سکوترا
 7. گیاهان عجیب جزیره سکوترا
 8. دشت های ساحلی جزیره سکوترا
 9. فلات های سنگ آهک در جزیره سکوترا
 10. کوه های هاگههر در جزیره سکوترا
 11. مردم جزیره سکوترا
 12. زبان مردم جزیره سکوترا
 13. چگونه به جزیره سکوترا سفر کنیم؟

اگر علاقه مندید جزئیات بیشتری درباره موارد بالا را مطالعه کنید با ما همراه باشید. برای مطالعه موارد بیشتر روی دکمه بعدی کلیک کنید.

۱ از ۱۳ : بیگانه ترین مکان روی کره زمینسوکوترا یکی از منزوی ترین لندفرم های زمین با منشاء قاره ای است، به این معنی که غیر آتشفشانی است اما قطعه ای از ابرقاره جنوبی باستانی گندوانا است. جزیره سوکوترا حدود 95 درصد از خشکی مجمع الجزایر سوکوترا را تشکیل می دهد. در 380 کیلومتری (205 مایل دریایی) جنوب شبه جزیره عربستان قرار دارد، اما بخشی از آفریقا محسوب می شود. این جزیره به عنوان "بیگانه ترین مکان روی زمین" توصیف شده است. طول این جزیره 132 کیلومتر (82 مایل) و عرض آن 49.7 کیلومتر (30.9 مایل) است. در سال 2008 سقطری به عنوان میراث جهانی یونسکو به رسمیت شناخته شد. مجمع الجزایر سکوترا در اقیانوس هند بین شبه جزیره عربستان و شاخ آفریقا قرار دارد و در 240 کیلومتری شرق کپ گواردافوی (سومالی) و حدود 380 کیلومتری جنوب راس فرتاک (المهره، یمن) واقع شده است.
این جزیره همراه با جزایر مجاورش: عبد الکوری، سمها و درسا، مجمع الجزایر سقطری را تشکیل می دهد: یکی از متنوع ترین گروه های جزیره ای در جهان.
Socotra در سطح جهانی برای حفاظت از تنوع زیستی مهم است زیرا گیاه و جانور بسیار غنی و متمایز است. این کشور دارای 825 گونه گیاهی است که 308 گونه (37 درصد) بومی هستند. این گونه ها در هیچ کجای زمین یافت نمی شوند.
جای تعجب نیست که چرا سوکوترا اغلب "گالاپاگوس اقیانوس هند" نامیده می شود.


: توریسم

۱ از ۱۳
بعدی

جزیره سکوترا الماسی در نزدیکی ایران
(0)©2003-2024

0.12599 15.08 55