مناسب ترین شهرهای جهان برای پیاده روی


مدت زمان مطالعه: 1 دقیقه و 51 ثانیه
سرویس GuruWalk که در سازماندهی تورهای پیاده روی تخصص دارد، بهترین شهرهای جهان را برای پیاده روی رتبه بندی کرده است. این انتخاب به گردشگران کمک می کند تا مکان مناسبی را برای استراحت انتخاب کنند. درباره 10 شهر برتر جهان برای پیاده روی بیشتر بدانید. در سال های اخیر، فرمت تعطیلات تعطیلات شهری به طور فزاینده ای محبوب شده است. این به گردشگران اجازه می دهد تا برای چند روز از شهرهای دیگر دیدن کنند و از کاوش آرام در جاذبه های محلی و سنت های آشپزی بدون هیچ عجله ای لذت ببرند. برای کمک به گردشگران در انتخاب شهر مناسب برای چنین تعطیلاتی، GuruWalk، یک سرویس متخصص در سازماندهی تورهای پیاده روی، فهرستی از 100 شهر برتر جهان برای پیاده روی را گردآوری کرده است.
این رتبه بندی بر اساس داده های رزرو و جستجو از 800 شهر در 120 کشور بین آوریل 2023 و آوریل 2024 جمع آوری شده است. طبق این مطالعه، اسپانیا قابل پیاده روی ترین کشور بوده است: 28 شهر آن در لیست قرار گرفته اند. فرانسه با هفت شهر، در حالی که بریتانیا، لهستان، کلمبیا و ویتنام هر کدام سه شهر در رتبه بندی دارند. در میان شهرهای ایالات متحده، تنها یک شهر در این فهرست قرار گرفت.
رم، پایتخت ایتالیا، به عنوان بهترین شهر جهان برای پیاده روی شناخته شد. رم به گردشگران بسیاری از جاذبه های کلاس جهانی مانند کولوسئوم و پانتئون را ارائه می دهد که به راحتی می توان آن ها را با پای پیاده کشف کرد. این شهر را برای یک تعطیلات آرام ایده آل می کند و به شما امکان می دهد بدون عجله از تاریخ و فرهنگ لذت ببرید.
قبل از هرگونه شرح و تفسیر، بد نیست به عناوین موارد این لیست اشاره ای کنیم. موارد لیست « مناسب ترین شهرهای جهان برای پیاده روی » عبارتند از:
  1. پورتو، پرتغال Porto Portugal
  2. لندن London UK
  3. آمستردام Amsterdam the Netherlands
  4. پراگ Prague Czech Republic
  5. لیسبون Lisbon Portugal
  6. فلورانس Florence Italy
  7. مادرید Madrid Spain
  8. بارسلونا Barcelona Spain
  9. بوداپست Budapest Hungary
  10. رم Rome Italy

اگر علاقه مندید جزئیات بیشتری درباره موارد بالا را مطالعه کنید با ما همراه باشید. برای مطالعه موارد بیشتر روی دکمه بعدی کلیک کنید.

۱ از ۱۰ : پورتو، پرتغال Porto Portugal


بر روی تپه های زیبا بالای دهانه رودخانه دورو، شهر جذاب پورتو قرار دارد که اغلب پایتخت شمالی پرتغال نامیده می شود. این شهر گرانیتی با فضایی منحصربفرد با اصالت خود گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. مرکز تاریخی پورتو در فهرست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده است که اهمیت و غنای آثار فرهنگی آن را تایید می کند.

پورتو با جاذبه های متنوعی که در هر نقطه می توان یافت، تحت تاثیر قرار می دهد. خیابان‌های پر پیچ و خم، محله‌های باریک، اسکله‌های زیبا و پارک‌های سرسبز، طعم بی‌نظیری از شهر ایجاد می‌کنند. پل‌های بزرگ، خانه‌های قدیمی، کلیساهای قرون وسطایی، و بناهای معماری، مسافران از سراسر جهان را به وجد می‌آورند. پانل های کاشی کاری شده و فضای داخلی مجلل کلیساها و همچنین خانه هایی با نماهای رنگارنگ که رنگ های روشنی را به شهر می بخشند به ویژه قابل توجه است.
پورتو به دلیل اندازه جمع و جور و تعداد زیادی جاذبه برای پیاده روی ایده آل است. شهر قدیمی، میراث جهانی یونسکو، شراب‌سازی‌های کنار رودخانه دورو، و پل نمادین Dom Luís I تأثیری فراموش‌نشدنی بر جای می‌گذارند. این مکان ها جذابیت خاصی برای پورتو ایجاد کرده و آن را به یکی از جذاب ترین شهرها برای گردشگران تبدیل کرده است.


: توریسم

۱ از ۱۰
بعدی

مناسب ترین شهرهای جهان برای پیاده روی
(0)©2003-2024

0.1167 15.07 54